• Alco-Sensor IVCM

  • Czytelny wyświetlacz LED

  • Wysoka specyficzność dla alkoholu etylowego

  • Trwałość i niezawodność

  • Ponad 6000 zadowolonych Klientów

Alco-Sensor IVCM

Przenośny analizator wydechu (pot. alkomat), przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz w samochodach (urządzenie zasilane baterią lub akumulatorem).

Alco-Sensor IVCM jest podręcznym i łatwym w obsłudze analizatorem wydechu z pamięcią wykonanych pomiarów. Zasada działania jest oparta na elektrochemicznym utlenianiu alkoholu.

Główny elementem Alco-Sensora jest komórka pomiarowa, która przy prawidłowym użytkowaniu urządzenia powinna umożliwić wykonanie kilkudziesięciu tysięcy testów.

Analiza oparta an wysokiej klasy czujniku elektrochemicznym specyficznym dla etanolu, dzięki czemu na wynik analizy nie wpływają żadne inne substancje zawarte w wydechu.

Specyfikacja techniczna

Parametry pomiarowe
Zasada pomiaru
analiza elektrochemiczna
Jednostki pomiaru
mg/l
Zakres pomiaru
0,00 – 2,00 mg/l*
Dokładność wskazań/Błąd
zgodny z OIML. Wyznaczany na podstawie wzorcowania.
Rodzaje pomiarów
AUTOMATYCZNY (DOWODOWY) precyzyjny pomiar wdmuchiwanego powietrza za pomocą
. Procedura ta uruchamiana jest w momencie rozpoczęcia wdmuchiwania powietrza bez możliwości ingerencji operatora.

MANUALNY (WSTĘPNY) Procedurę tą uruchamia operator i na wydruku testu znajduje się informacja, że test był przeprowadzony w trybie manualnym. Ten rodzaj testu przeznaczony jest dla osób utrudniających przeprowadzenie testu osób, które ucierpiały w kolizjach drogowych, osób nieprzytomnych lub do kontroli otoczenia.
Czas analizy
max. do 5 sekund
Minimalna objętość próbki
1,2l (test dowodowy)*
Wynik
podawany w mg/l do dwóch miejsc po przecinku bez względu na rodzaj przeprowadzonego testu (automatyczny lub manualny).
Każdy Alco-Sensor IV CM z pamięcią posiada wbudowaną funkcję metrologiczną, która jest wymagana przy adiustacji urządzeń (według europejskich standardów OIML). Funkcja ta daje możliwość adiustacji urządzenia i odnotowywania tego faktu w pamięci Alco-Sensora IV.
W funkcji metrologicznej rozdzielczość wskazań wynosi 0,001 mg/l.
Parametry techniczne
Wyświetlacz
ciekłokrystaliczny, diodowy, niewymagający dodatkowego podświetlania, doskonale widoczny w nocy oraz innych trudnych warunkach
Pamięć
1014 ostatnich testów* - możliwość wydruku dowolnego testu lub zakresu testów z pamięci, bądź całej pamięci
Komunikacja
urządzenie komunikuje się z operatorem za pomocą komend i informacji ukazujących się na ekranie w języku polskim. Dodatkowy opis wszystkich komend i informacji znajduje się w instrukcji obsługi
Urządzenia peryferyjne
Parametry użytkowe
Waga
320 [g]
Wymiary
139mm x 89mm x 38mm [wys. x szer. x dł.]
Temperatura pracy
-10 oC do +45 oC *
Warunki przechowywania
-15 oC do +65oC
Opakowanie
Pelican CaseTM –
Obudowa
Tworzywo ABS, ekranowana.
Zabezpieczenia
Urządzenia
Obudowa Alco-Sensora IV jest ekranowana od wewnątrz. Zabezpiecza to układ pomiarowy urządzenia przed wpływem fal elektromagnetycznych. W przypadku dużego pola elektromagnetycznego, które może mieć wpływ na elektronikę urządzeń, Alco-Sensor IV wyświetli komunikat RFI! i uniemożliwi przeprowadzenie testu.
Alco-Sensor IV posiada automatyczny układ kontroli zasilania. W chwili, gdy poziom zasilania osiągnie poziom ostrzegawczy na wyświetlaczu pojawi się komenda Bat. Oznacza to, że możliwe będzie wykonanie ok. 20 testów na tej baterii. Po komendzie Bat i BLAD przeprowadzenie testów zostanie automatycznie zablokowane. Automatycznie istnieje możliwość wykonania TYLKO testu dowodowego.
Operator nie ma możliwości zmiany procedury testu jak również ingerencji w pracę urządzenia. Nie ma możliwości pomylenia testów. Alco-Sensor IV ma funkcję automatycznego wyłączenia się po wykonaniu testu w celu oszczędności źródła zasilania.
Uchwyt w formie pętli zabezpieczającej urządzenie przed wypadnięciem z dłoni.

Materiały eksploatacyjne

Wyposażenie dodatkowe

Pliki do pobrania

Pobierz

Atest PZH 2016

Pobierz

ZT Nowe

Instrukcja Obsługi

Pobierz

Gwarancja Techniczna

Pobierz

TransMiter

Pobierz

Konsola 1.2

Pobierz

Konsola 4.0

*w zależności od wersji oprogramowania
Zawarte materiały reklamowe mają jedynie charakter informacyjno-promocyjny oraz nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego.