• Alco-Sensor VXL

  • Precyzja i dokładność

  • 2 w 1 urządzenie dowodowe i tester trzeźwości

  • Moduł Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji*

  • WbudowanyModuł GPS*

  • Pamięć ponad 7000 testów

Alco-Sensor VXL

Alco-Sensor VXL nowej generacji przenośny analizator wydechu (pot. alkomat), przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz w samochodach (urządzenie zasilane baterią lub akumulatorem). Alco-Sensor VXL jest podręcznym i łatwym w obsłudze analizatorem z pamięcią wykonanych pomiarów. Posiada możliwość wprowadzania dodatkowych danych, takich jak dane operatora, osoby badanej czy PESEL do protokołu z badania. Zasada działania jest oparta na elektrochemicznym utlenianiu alkoholu. Precyzyjne i dokładne urządzenie dowodowe z możliwością wydrukowania protokołu na bezprzewodowo podłączonej drukarce Bluetooth*.

Analiza oparta an wysokiej klasy czujniku elektrochemicznym specyficznym dla etanolu, dzięki czemu na wynik analizy nie wpływają żadne inne substancje zawarte w wydechu.

*funkcja dostępna opcjonalnie

Specyfikacja techniczna

Parametry pomiarowe
Zasada pomiaru
analiza elektrochemiczna
Jednostki pomiaru
mg/l
Zakres pomiaru
0,00 – 2,00 mg/l*
Dokładność wskazań/Błąd
zgodny z OIML. Wyznaczany na podstawie wzorcowania
Rodzaje pomiarów
DOWODOWY - precyzyjny pomiar wdmuchiwanego powietrza za pomocą
. Procedura ta uruchamiana jest w momencie rozpoczęcia wdmuchiwania powietrza bez możliwości ingerencji Operatora. Urządzenie umożliwia wprowadzenie dodatkowych danych, takich jak dane operatora, osoby badanej czy PESEL do protokołu z badania.
PASYWNY (WSTĘPNY) - wskazującym obecność alkoholu bez podania wartości stężenia, badanie wykonane przy użyciu
. Wynik uzyskany w trybie pasywnym wyrażony będzie na wyświetlaczu za pomocą komunikatów słownych przy jednoczesnym podświetneniu ekranu (zielony/żółty/czerwony) w zależności od uzystkanego wyniku*.

W każdym pomiarze próbka może zostać pobrana w funkcji:
- automatycznej gdy urządzenie samo pobiera próbkę powietrza. Na wydruku testu pojawi się informacja, że test był przeprowadzony w trybie automatycznym.
- manualnej poprzez pobranie próbki przez operatora. Na wydruku testu pojawi się informacja, że test był przeprowadzony w trybie manualnym. Ten rodzaj testu przeznaczony jest dla osób utrudniających przeprowadzenie testu, osób, które ucierpiały w kolizjach drogowych, osób nieprzytomnych lub do kontroli otoczenia.
Czas pomiaru
max. do 5 sekund
Minimalna objętość próbki
1,2l przy pomiarach ilościowych.*
Wynik
1. Podawany w mg/l do dwóch miejsc po przecinku dla testów dowodowych. Każdy Alco-SensorV XL posiada wbudowaną funkcję metrologiczną, która jest wymagana przy adiustacji urządzeń (według europejskich standardów OIML). Funkcja ta daje możliwość adiustacji urządzenia i odnotowywania tego faktu w pamięci Alco-SensorV XL. W funkcji metrologicznej rozdzielczość wskazań wynosi 0,001 mg/l.

2. Dla testów pasywnych podawany w formie informacyjnej za pomocą komunikatów słownych w języku polskim oraz podświetlenia wyświetlacza i dodatkowego sygnału dźwiękowego dla wyników pozytywnych.
Parametry techniczne
Zasilanie
4 baterie typu AA (1,5V) alkaliczne lub litowe, opcjonalnie 4 akumulatory (1,2 V).
Wyświetlacz
ciekłokrystaliczny, duży, podświetlany, doskonale widoczny w nocy i przy dużym nasłonecznieniu.
Pamięć
ponad 7 000 ostatnich testów* - możliwość wydruku dowolnego testu lub zakresu testów z pamięci, bądź całej pamięci.
Komunikacja
urządzenie komunikuje się z operatorem za pomocą komend i informacji ukazujących się na ekranie w języku polskim.
Urządzenia peryferyjne:
Wbudowany moduł Bluetooth (funkcja dostępna opcjonalnie) umożliwia bezprzewodową komunikację z urządzeniami peryferyjnymi oraz PC.
Drukarka
Komputer
.
Parametry użytkowe
Waga
ok. 343 g
Wymiary
190mm x 60mm x 100mm [wys. x szer. x dł.]
Temperatura pracy
-10 °C do +45 °C *
Warunki przechowywania
urządzenie przechowywać w oryginalnej walizce, w temperaturze: -15°C do +65°C (temperatura otoczenia), ciśnienie: 600 do 1400 hPa, wilgotność: 10% do 100%.
Obudowa
tworzywo ABS, ekranowana.
Kolory
ciemno szary z ochraniaczami w kolorach: żółtym, niebieskim, czarnym
Zabezpieczenia
Obudowa Alco-SensoraV XL jest ekranowana od wewnątrz. Zabezpiecza to układ pomiarowy urządzenia przed wpływem fal elektromagnetycznych
Alco-SensorV XL posiada automatyczny układ kontroli zasilania. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat informujący Użytkownika o konieczności wymiany baterii/akumulatorów.
Operator nie ma możliwości zmiany procedury testu jak również ingerencji w pracę urządzenia
Alco-SensorV XL posiada funkcję automatycznego wyłączenia się po wykonaniu testu w celu oszczędności źródła zasilania.
Uchwyt w formie pętli zabezpieczającej urządzenie przed upadkiem.

Materiały eksploatacyjne

Wyposażenie dodatkowe

*w zależności od wersji oprogramowania
Zawarte materiały reklamowe mają jedynie charakter informacyjno-promocyjny oraz nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego.